Isten egyik szigete

2010. március 22., címkék: Háttér, hálaadás, református oktatás, bölcskei gusztáv, hajdúnánás, gacsályi gábor

Amikor megérkeztem Hajdúnánásra és megkérdeztem, hol találom Gacsályi Gábor lelkipásztort, a szervezők készségesen azt válaszolták: a templomban, a gyülekezeti házban, a parókián, az iskolában, vagy az idősek otthonánál. Először értetlenül álltam a válasz előtt, majd megköszöntem a segítséget és továbbléptem. Abban a pillanatban értettem meg a választ. Az öt épület kertszomszédságban van egymással. A templom parkja és a mögötte lévő épületek kis szigetet alkotnak Hajdúnánás szívében.